Вт, 23.07.2024, 03:46
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Пошук
СтатистикаУ мережі всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Кафедра Машинобудування та інженерної маханіки

Абітурієнту

     Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет» – єдиний в Україні спеціалізований вищий навчальний заклад у галузі хімії та хімічної технології, акредитований за найвищим ІV рівнем.
     Очевидним є той факт, що без хімічної галузі жодна з країн світу не має майбутнього, тому не випадково спеціальності, які пропонує УДХТУ, користуються чи не найбільшим попитом на ринку праці. Для залучення талановитих абітурієнтів університет інтенсивно проводить профорієнтаційну роботу серед школярів 10-11 класів. Це, насамперед, дні відкритих дверей з виставкою та презентацією випускових кафедр, можливістю спілкування абітурієнтів з провідними спеціалістами закладу.
     Поширеною формою профорієнтаційної роботи є виїзні дні відкритих дверей, на яких представники приймальної комісії пояснюють особливості прийому до УДХТУ і навчання в ньому. На таких зустрічах майбутні студенти мають можливість не тільки проглянути відеопрезентацію університету, але й ознайомитися зі специфікою різних його спеціальностей, поспілкуватися з деканами, професорами. Під час зустрічей приймальна комісія пропонує всім охочим перевірити власну готовність до ЗНО, пройшовши пробне тестування з математики, хімії, фізики, української мови і літератури (пізніше перевірені тести з повним коментарем надсилаються персонально кожному учаснику тестування).     Своєрідною формою профорієнтаційної роботи є екскурсії по університету для учнів старших класів: відвідування лекційних аудиторій, наукових та навчальних лабораторій, бібліотеки, інформаційно-комп’ютерного центру та ін. Під час екскурсій на випускових кафедрах абітурієнти мають можливість вже наочно ознайомитися зі спеціальностями університету.
     УДХТУ проводить семінари з підвищення кваліфікації вчителів хімії з обов’язковою демонстрацією дослідів. Метою таких семінарів є прагнення допомогти вчителям хімії, забезпечити їх методичними розробками до лабораторних практикумів для проведення хімічних дослідів на уроках і цим сприяти майбутньому вступу своїх учнів до УДХТУ.
     Для учнів шкіл запропоновано і поглиблену профорієнтаційну програму «Відчуй себе студентом Хімтеху»: кожен охочий школяр має можливість прожити один день як   студент,   тобто   прослухати   лекції,   виконати   лабораторну   роботу,   навіть харчуватися в їдальні. Після занять можна відвідати, наприклад, виставу студентського драматичного театру «В движении», осінній марафон між факультетського фестивалю команд КВК, конкурс «Зимова красуня», фестиваль творчості першокурсників та ін. Для немісцевих школярів програмою передбачено проживання в гуртожитку.
     Новою цікавою формою профорієнтаційної роботи є лабораторно-практичний курс «Хімія для початківців». Протягом декількох днів школярі виконують лабораторні роботи на кафедрах неорганічної, органічної та аналітичної хімії, шихтують і варять скло на кафедрі хімічної технології кераміки та скла, спостерігають під мікроскопом живих організмів на кафедрі біотехнології та ін. Програмою передбачено екскурсії до планетарію, історичного музею та інших визначних пам’яток Дніпропетровська. Кожен з них отримує сертифікат , де вказано засвоєні дисципліни і отримані бали за національною та європейською шкалами. Найбільш активні і здібні учасники програми нагороджуються грамотами. Все це дає можливість школярам відчути себе повноцінними студентами і чітко визначитися з майбутньою професією.
При університеті вже понад 40 років працює Школа хіміка з поглибленим вивченням загальних розділів та основних положень хімії. Заняття у цій школі проводять провідні викладачі та вчені університету, тому учні мають можливість не тільки прослухати цікаві лекції, але і провести практичні та лабораторні досліди з використанням матеріально-технічної бази університету. 
     На базі УДХТУ функціонують підготовчі курси з української мови, математики, хімії і фізики, де абітурієнти навчаються за методикою центру оцінювання якості освіти випускників шкіл.
     З метою залучення найбільшої кількості потенційних абітурієнтів інформація про всі профорієнтаційні заходи оприлюднюється на шпальтах регіональних газет, у довідниках ВНЗ, в університетській газеті «Слово хіміка».
     Безумовно, університет не цурається і традиційних способів самореклами, зокрема банерів, кольорових плакатів, перекидних календарів, які розповсюджуються на регіональних виставках України. Всі, хто цікавиться спеціальностями університету обов’язково отримують листівки, буклети, календарі, пакети з логотипом університету.
     Ефективним видом профорієнтаційної роботи є проведення виїзних днів відкритих дверей з проведенням пробного тестування в рамках підготовки випускників до зовнішнього тестування з різних дисциплін. Такими виїзними днями відкритих дверей були охоплені практично всі райони Дніпропетровської області, а також смт. Веселе Запорізької області, смт. Прилуки Чернігівської обл. Цей вид роботи дозволяє ближче познайомилися з абітурієнтами. Після перевірки робіт викладачі з української мови, математики, хімії та фізики вказують на недоліки в роботах і свої побажання кожному з учасників тестування. Перевірені роботи разом із запрошенням на навчання надсилаються на домашню адресу абітурієнта.
     Запрошуємо до співробітництва директорів шкіл, які зацікавились цим видом роз'яснювальної роботи. Приймальна комісія університету готова ознайомити Ваших випускників з правилами вступу до вищих навчальних закладів і професійними спрямуваннями нашого університету.