Сб, 22.06.2024, 20:10
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Пошук
СтатистикаУ мережі всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Кафедра Машинобудування та інженерної маханіки

Моделювання обладнання для переробки пластмас

Лектор: проф., д-р. техн. наук Кузяєв Іван Михайлович

Предмет навчальної дисципліни „Моделювання обладнання для переробки пластмас” охоплює наступні основні об’єкти: основні різновиди одночерв’ячних екструдерів і принципи побудови їх математичних і фізичних моделей; основні різновиди черв’ячно-дискових екструдерів і принципи побудови їх математичних і фізичних моделей; закономірності складання розрахункових схем для окремих зон екструзійних агрегатів; методи й принципи розв’язання математичних моделей; методи фізичного моделювання об’єктів хімічної промисловості.
Мета навчальної дисципліни – надати майбутнім інженерам-механікам, науковим співробітникам теоретичні та практичні основи при виконанні математичного й фізичного моделювання обладнання для переробки полімерних матеріалів; придбати студентами навичок у побудові математичних моделей і проведенні експериментальних досліджень з фізичними моделями; навчити виконувати аналіз проведених теоретичних й експериментальних результатів процесів з метою оцінки отриманих результатів і виявлення недоліків при проведенні досліджень; навчити виконувати обробку отриманих даних.

Питання до екзаменаційних білетів
1.      Якісний аналіз роботи зони живлення черв'ячного екструдера.
2.      Конструктивне оформлення зони живлення черв'ячного екструдера.
3.      Визначення продуктивності зони живлення.
4.      Поняття кута транспортування, його залежність від інших величин та його вплив на характеристики процесу екструзії.
5.      Сили, які діють на полімер у зоні живлення.
6.      Моделювання розподілу тиску в зоні живлення.
7.      Розрахунок потужності, яка витрачається в зоні живлення.
8.      Постановка задачі для моделювання теплових процесів у зоні живлення.
9.      Моделювання  температурного поля в зоні живлення в зображенні.
10.   Отримання оригіналу для складової температури в зображенні в зоні живлення, яка містить відношення гіперболічних синуса до косинуса.
11.   Отримання оригіналу для складової температури в зображенні в зоні живлення, яка містить відношення гіперболічних косинуса до синуса  .
12.   Побудова алгоритмів розрахунків у зоні дозування черв'ячних машин без фіксації температури в кінці зони дозування.
13.   Побудова алгоритмів розрахунків у зоні живлення черв'ячних машин.
14.   Побудова схеми та складання математичної моделі для моделювання температурного поля в зоні дозування.
15.   Розрахунок функції дисипації в зоні дозування без урахування бокових стінок гвинтового каналу.
16.   Моделювання температурного поля в зоні дозування в зображенні.
17.   Отримання оригіналу для складової температури в зображенні в зоні дозування, яка містить відношення гіперболічних синусів.
18.   Отримання оригіналу для складової температури в зображенні в зоні дозування, яка містить відношення гіперболічних косинусів з множником, що залежить від температур.
19.   Отримання оригіналу для складової температури в зображенні в зоні дозування, яка містить відношення гіперболічних косинусів з множником, що залежить від функції дисипації.
20.   Побудова алгоритмів розрахунків у зоні дозування черв'ячних машин з фіксацією температури в кінці зони дозування.
21.  . Розрахунок функції дисипації в зоні дозування з урахуванням бокових стінок гвинтового каналу.
22.   Складання алгоритму для моделювання розподілу тиску в зоні живлення.
23.   Якісний аналіз роботи зони плавлення черв'ячного екструдера.
24.   Складання математичної моделі для розрахунку теплового балансу в зоні плавлення.
25.   Розрахунок теплового балансу в зоні  плавлення для ньютонівської рідини у випадку незалежності коефіцієнта в'язкості від температури.
26.   Розрахунок теплового балансу в зоні  плавлення для ньютонівської рідини у випадку, коли коефіцієнт в'язкості залежить від температури.
27.   Розрахунок теплового балансу в зоні  плавлення для степеневої рідини у випадку незалежності коефіцієнта консистенції від температури.
28.   Розрахунок теплового балансу в зоні  плавлення для степеневої  рідини у випадку, коли коефіцієнт консистенції залежить від температури.
29.   Розрахунок матеріального балансу для системи тверда пробка – плівка розплаву стосовно ньютонівської рідини, у випадку незалежності коефіцієнта в'язкості від температури.
30.   Розрахунок матеріального балансу для системи тверда пробка – плівка розплаву стосовно ньютонівської рідини, коли коефіцієнт в'язкості залежить від температури.

Список рекомендованої літератури
1.Моделирование и оптимизация экструзии полимеров / Скачков В.В., Торнер Р.В., Стунгур Ю.В., Реутов С.В.-Л.: Химия, 1984-152с.
2.Кафаров В.В. Моделирование химических процессов М.: Знание, 1968.-62с.
3.Лаврентьев М.А., Шабат Б.В., Методы теории функций комплексного переменного. – М.: Наука, 1973. – 736с.
4.Торнер Р.В., Акутин М.С. Оборудование заводов по переработке пластмасс. –М.: Химия, 1986. – 400с.
5.Бернхардт Э. Переработка термопластичных материалов. Пер. с англ. / Под ред. Г.В. Виноградова. – М.: Химия, 1965. – 747 с.
6.Тадмор З., Гогос К. Теоретические основы переработки полимеров. – М.: Химия, 1984. – 628 с.

Перелік методичних вказівок
1.Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу "Моделювання обладнання для переробки пластмас", розділ "Моделювання процесів екструзії в зоні дозування”, для студентів 5 курсу спеціальності 7.090220. Укл. Кузяєв І.М. – Дніпропетровськ, 2001. – 124с.
2.Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу "Моделювання обладнання для переробки пластмас”, розділ "Моделювання процесів в зонах живлення і пластикації черв’ячних машин ", для студентів 5 курсу спеціальності 7.090220. Укл. Кузяєв І.М. – Дніпропетровськ, 2001. – 110с.
3.Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з курсу "Моделювання обладнання для переробки пластмас", розділ "Моделювання роботи черв’ячно-дискових екструдерів”, для студентів 5 курсу спеціальності 7.090220. Укл. Кузяєв І.М. –  Дніпропетровськ, 2002. – 82с.
4.Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу "Моделювання обладнання з використанням методу подвійного променезаломлення” для студентів 5 курсу спеціальності 7.090220. Укл. Кузяєв І.М. – Дніпропетровськ, 2001. – 47с.
5.Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Моделювання обладнання для переробки пластмас» для студентів V курсу спеціальності "Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів”. Частина 1. Математичне моделювання /Укл. І.М. Кузяєв – Дніпропетровськ: ДВНЗ "УДХТУ, 2007. – 110 с.
6.Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Моделювання обладнання для переробки пластмас» для студентів V курсу спеціальності "Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів”. Частина 2. Фізичне моделювання / Укл.: І.М. Кузяєв, Д.С. Данилін – Дніпропетровськ: УДХТУ, 2007. – 40 с.